Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zaplněná Sazka Arena shlédla při derby svatbu na ledě, aplaudovala novomanželům Ježkovým
21.01.08 | Autor: Miroslav Votava

O první přestávce nedělního derby pražských rivalů Slavie a Sparty se změnila Sazka Arena na několik minut v obrovskou obřadní síň. Do manželského svazku se rozhodli vstoupit před 12 536 svědky snoubenci Radomír a Alžběta. Oba fandí Slavii a využili nabídky vedení jejich oblíbeného klubu, které koncem minulého roku vyhlásilo soutěž. Z osmi přihlášených párů vyhráli oni a prožili si svatbu snů. “Bylo to krátké, ale předčilo to naše očekávání. Je to neuvěřitelný zážitek na celý život,“ usmívala se krátce po obřadu nevěsta, jenž měla na sobě bílé šaty s červenými výšivkami. “Chtěla jsem být v klubových barvách. Jsme přeci slávisté,“ vysvětlila.

Spokojeností oplývali po skončení derby i představitelé Slavie. Celá akce se vydařila, především pro novomanžele a jejich příbuzné to byl den, na který nikdy nezapomenou. Slavnostní chvíle nastala o první přestávce nedělního utkání, kdy na červený koberec položený na ledovou plochu potemnělé Sazka Areny vstoupila dvojice snoubenců a jejich svědkové, zatímco příbuzní usedli na střídačku.

Na ledě čekala na ženicha a nevěstu už matrikářka a houf fotografů, od trestných lavic vyrazil k oběma na bruslích Zdeněk Davídek, místostarosta městské části Prahy 9, jenž slávistický pár oddával.

Několikaminutový obřad poté vyvrcholil oním magickým slůvkem "ano", při kterém nyní už manželům Radomíru a Alžbětě Ježkovým obecenstvo bouřlivě aplaudovala. Ještě většího potlesku si jim pak dostalo při dlouhém novomanželském polibku na závěr svatebního obřadu.

"Trochu nervózní jsme byli, ale spadlo to z nás, když jsme byli na ledě," líčila nevěsta. "Při obřadu byla v hale tma, to nám pomohla," dodala s úsměvem. "Ze začátku nebyli diváci vůbec vidět, takže jsme byli v relativním klidu. Později jsem začal hlediště vnímat. Když jsme si řekli své ano a diváci mohutně tleskali, byl to nádherný pocit. Přejel mi mráz po zádech," vyznával se Radomír, jenž byl autorem nápadu přihlásit se do soutěže. A určitě nelitoval.

"Je pravda, že moc konzervativní to nebude, ale já nemám rád stereotyp. Věříme v kouzlo okamžiku a atmosféra v Sazka Areně by nám ho mohla patřičně navodit. Je to možnost zažít něco nového. A že to bude na ledě? To je asi osudové," nechal se slyšet ženich pár dní před obřadem. Přání se novomanželům splnilo, svatba se vydařila. Kouzlo okamžiku zafungovalo. "Od začátku nás v tom všichni podporovali. Naše rodiny si to užily, vypadaly nadšeně," popisoval radostně.

Po skončení obřadu čelili novomanželé otázkám novinářů na tiskové konferenci, ocitli se v obležení fotografů a televizních štábů. Něco takového zažili poprvé v životě, velký mediální zájem ale zvládli s noblesou. "Počítali jsme s tím, při obřadu jsem se snažila fotografy nevnímat. Nevadilo mi to, alespoň budeme mít hodně svatebních fotek," usmívala se Alžběta. "Byla to show pro diváky. Kdyby nám vadila publicita, tak se nebereme na hokeji," doplnil Radomír.

Původně měl novomanželský pár v plánu zůstat v Sazka Areně až do konce zápasu, ale nakonec spěchal na rodinnou hostinu. V hledišti ale zůstalo spoustu jejich přátel a známých. "Zaplnili skoro celý sektor 419," prozradila nevěsta. Novomaželé Ježkovi se dozvěděli konečný výsledek derby až později.

Ženichovi sice nevyšel předzápasový tip na výhru Slavie, porážka 5:7 od odvěkého rivala ale přesto nemohla dosud nejdůležitější a nejkrásnější den jejich života pokazit. Kromě neopakovatelného zážitku získala zamilovaná dvojice od Slavie a jejích partnerů sponzorské dary, které měly celkovou hodnotu zhruba 200 tisíc korun.

V široké nabídce byl poukaz na svatební cestu v hodnotě 20 tisíc korun, poukazy na odběr elektrospotřebičů v hodnotě 10 tisíc korun, poukaz na odběr nábytku v hodnotě 30 tisíc korun, pronájem bytu 1+1 zdarma na rok, pronájem auta zdarma a čtyři permanentní vstupenky na příští sezonu. Novomanželé se ze všeho nejdřív těšili na svatební cestu, kterou prožijí na Kanárských ostrovech.

http://www.hokej.cz/index.php?lng=CZ&view=clanek&id=37687

 

Náhledy fotografií ze složky Fotky z obradu